USG prenatalne

Badania prenatalne to badania płodu przeprowadzone jeszcze w trakcie jego pobytu w brzuchu mamy. Celem takich badań jest wykluczenie nieprawidłowości rozwojowych płodu, a w przypadku ich stwierdzenia – ustalenie czy można je leczyć. Współczesna medycyna daje możliwości leczenia niektórych wad już w trakcie życia płodowego, inne można leczyć po narodzinach dziecka. W takim przypadku bardzo ważną sprawą jest zaplanowanie terapii małego pacjenta, ściśle powiązanej z miejscem i czasem porodu.  Badania prenatalne dzielimy na badania nieinwazyjne oraz badania inwazyjne.

W naszym centrum oferujemy kompleksowe usługi z zakresu nieinwazyjnych badań prenatalnych, a wśród nich m.in. USG genetyczne od 11+0 – 13+6, USG połówkowe  od 18 – 23 tygodnia ciąży, USG rozwojowe od 28 – 32 tygodnia ciąży oraz testy biochemiczne: test podwójny inaczej zwany testem PAPP-A. Nieustannie przekonujemy nasze pacjentki, że dobre diagnostyczne USG genetyczne jest w czasie ciąży podstawą dbania o bezpieczeństwo zarówno dziecka, jak i jego matki, zaś niezwykle istotne znaczenie ma tutaj dobór odpowiednich specjalistów. Dlatego też na nasz zespół składają się wyłącznie wykwalifikowani i doświadczeni lekarze, których pracę wspiera nowoczesny, zaawansowany sprzęt diagnostyczny.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy zastrzeżeń, nasi lekarze mogą zlecić wykonanie dodatkowych badań, konsultowanych już w sposób indywidualny.

Dzięki prowadzonej przez nas diagnostyce wszystkie pacjentki mogą mieć pewność, że ich maleństwa są pod jak najlepszą ochroną, a one same mogą być spokojne o ich rozwój i przygotowanie do przyjścia na świat.